به پرشین فراز برج خوش آمدید.

قبل از اجرای کناف چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

امروزه ساختمان سازی دارای مراحل و نظم بخصوصی می باشد که توجه به ظرافت و نکات فنی مرحله به مرحله از جمله ارکان قابل توجه می باشد. بهترین پیشنهاد، استفاده از کارشناسان و مهندسان معمار می باشد. کمترین درصد اشتباه باعث صرفه جویی در مخارج و همچنین وقت و زمان اتمام پروژه می شود لذا مشورت با کارشناسان را از دست ندهید.

 

مراحل نازک کاری پس از پایان سفت کاری:

١- اجرای کانال کولر یا در نظر محل فن کوییل ( سیستم سرمایشی و گرمایشی)

حتماً در نظر داشته باشید برای نصب کانال محل هایی که کناف از روی کانال عبور میکنند حتما ۲۰ سانتی متر کانال از سقف ارتفاع داشته باشد که در مرحله نصب کناف از قطع شدن باکس کناف جلو گیری شود ; بهترین ارتفاع باکس کناف در محیط های با ارتفاعات بین ٢.۶۵ الی ٢.٧۵ سانتی متر ۱۲ الی ۱۵ سانتی متر میباشد.

که لبه ی نور مخفی باید بین ۶ الی ۸ سانتی متر قرار بگیرد.

 

٢- اجرای لوله گذاری و سیم کشی ساختمان

در این مرحله نکات قابل توجهی وجود دارد اول اینکه باید در نظر داشته باشید محل هایی که کناف اجرا میشود حتما برق رسانی کنید یا طرح و اجزاء طرح مشخص شود حتما داخل لوله ها سیم عبور داده شود تا در مرحله اجرای سفید کاری و گچ کاری از مسدود شدن لوله برق ها جلوگیری شود و سپس اجرای گچ کاری ( سفید کاری گچ اندود)

 

٣- حتماً قبل از اجرا کناف ساختمان باید سفید کاری شود لذا ازشکست یا إیجاد موج در خط نور لامپ های ریسه ای ( لامپ شلنگی) جلو گیری میکند.

 

خواندن این مطالب به شما پیشنهاد می شود:
کناف چیست ؟

۴- نصب کناف و سیم کشی کناف

پس از اجرای گچ کاری مرحله کناف کاری و قبل از اجرای بتونه کاری و درزگیری کناف باید سیم کشی داخل باکس ها و طرح های اجرا شده صورت گیرد و سپس مرحله اجرای درزگیری کناف و بتونه گیری .

 

۵- اجرای نقاشی و کابینت

نقاشی باید بصورت زیر کاری و تمیز کاری و ماستیک سطوح انجام پذیرد تا بتوان پس از اجرای کابینت و کمد مرحله نهائی رنگ رؤیه را انجام داد.

 

۶- اجرای کاغذ دیواری یا نما سنگ

میتوان گفت مرحله پایانی ساختمان مرحله نصب کاغذ دیواری و همزمان نصب نماسنگ و همچنین نصب ریسه های نور مخفی و هالوژن ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید