به پرشین فراز برج خوش آمدید.

تاریخچه سقف کاذب کناف

سقف کاذب از گذشته ی دور تا به الان وجود داشته است. کسی نمی داند قدمت سقف کاذب به چه دوران و زمانی بر می گردد. سقف کاذب کناف هم اکنون در دانشگاههای سراسر دنیا جزء دروس اصلی معماری ساختمان شده است. قابلیت سقف کاذب بسیار بالاست و مدل و طرح های متعددی دارد. ما به شما انواع سقف کاذب را معرفی و مزایای هرکدام را برای شما تشریح می کنیم:

  • سقف کاذب ساخته شده از مواد گچی (سقف کاذب گچی)
  • سقف کاذب پلی استیلن یا چوبی
  • سقف کاذب فلزی یا فلزات رنگارنگ
  • سقف کاذب بسیار سبک و انعطاف پذیر (سقف کاذب پی وی سی)
  • سقف کاذب با نور بسیار بالا (سقف کاذب پلی کربنات، سقف کاذب شیشه ای)
  • سقف کاذب های کامپوزیت و سقف کاذب آلومینیومی

با اجرای سقف کاذب نگرانی مخفی کردن لوله تاسیسات زیرسقف از بین می رود. هزینه مناسب، سهولت در اجرا و تمیزی درحین اجرا و… از مزایای مهم سقف کاذب می باشد.

کار سقف کاذب، پوشش سقف و ایجاد فضای دکوراسیون همراه با نور و زیبایی می باشد. در راستای مبحث ۱۹ و ایجاد جلوگیری از اتلاف انرژی سقف کاذب، کناف بهترین متریال بوده و از مزیت های کناف کاری می توان به انعطاف پذیری بالا، زیبایی و مواد معدنی آن نام برد.

هم اکنون سرمایه گذاران به اهمیت وجود سقف کاذب، تولید آن و سود آن پی برده اند و هر روزه به کارخانه های تولید کناف افزوده می شود. و در بازارهای جهانی با کیفیت و تولید انبوه باهم رقابت می کنند. طراحان، به سقف کاذب اهمیت بسیاری می دهند زیرا انعطاف پذیری بالا، فضای خانه و محیط را بسیار زیبا و جذاب می کند و با کوچکترین تغییر در سقف، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی و با هزینه مناسب می توان طراحی ای زیبا را بنا کرد.

طرحی که قبل از اجرا و بر روی کاغذ هم اماده می شود نشانگر نگارش و زیبایی محیط است. متریال سقف کاذب دارای تنوع و اشکال زیادی هستند و طراحان از تنوع و جنس متریال کناف بی اطلاع نیستند و این تنوع، در شکل و نوع کاربرد سقف کاذب ایده های جدید و بروزی را برای هرچه زیباتر کردن محیط به طراحان می دهد. طرح باید قابل اجرا و با در نظر گرفتن نکات فنی کشیده شود و حتما طراح باید تخصص خاصی به متریال سقف کاذب داشته باشد و همچنین خواص و مزایای تمام متریال سقف و انواع سازه ها را به خوبی در نظر بگیرد.

سقف کاذب را بسته به مدل جغرافیایی، محیط و نوع کاربری بکار گیرید. به عنوان مثال در مناطق مرطوب باید از متریال ضد آب استفاده کرد. یکی دیگر از طراحی ها، طراحی متریال و سازه های سقف کاذب می باشد. سازه های سقف کاذب باید قابلیت اجرای سریع را داشته باشد، و طراح نکات استاندارد و نکات فنی را باید در نظر داشته باشد.

نقطه ی تعامل و همفکری همیشه باید بین طراحان سازه ومجریان سقف کاذب وجود داشته باشد و بتوانند متریالی تولید کنند که دارای معایبی همچون خوردگی یا زنگ زدگی و پوسته پوسته شدن و جدا شدن کاغذ مقوایی شکل صفحات گچی و غیره … نباشد و همزمان توان رنگ پذیری بالا، برش کاری آسان، ابکاری، انعطاف پذیری، قابلیت خم و برش داشته باشد.

خواندن این مطالب به شما پیشنهاد می شود:
هزینه کناف در محل کار

دیدگاهتان را بنویسید